Časté dotazy

Odpovědi na Vaše otázky

Jak funguje automatická závlaha

Automatický závlahový systém funguje na základě naprogramování řídící jednotky, která řídí proces závlahy. Závlahový systém se skládá s již zmíněné řídící jednotky, která ovládá zavlažovací systém tím, že otvírá a zavírá v určený čas ventily. Tyto ventily pouštějí vodu k různým druhům rozstřikovačů. Voda pak proudí s těchto rozstřikovačů po určenou dobu na určenou plochu. Celý systém je samozřejmě napojený na zdroj vody. Zdrojem může být klasický vodovodní řád, ale i třeba voda ze studny nebo dešťové jímky čerpaná výkonným čerpadlem.

Jak si pořídit kvalitní trávník

V současné době máte dvě možnosti jak si pořídit kvalitní trávník. První možností je výsev trávníků. Tato možnost je méně nákladná, ale je náročnější na vypěstování.

Druhou možností založení trávníku je položení travního koberce. Tento způsob je sice finančně náročný, ale trávník nám doslova vyroste před očima během několika hodin, je perfektně střižený bez jediného pleveleDruhou možností založení trávníku je položení travního koberce. Tento způsob je sice finančně náročný, ale trávník nám doslova vyroste před očima během několika hodin, je perfektně střižený bez jediného plevele.

Základem kvalitního travního porostu je kromě propustné půdy bohaté na živiny pravidelná závlaha, sečení a hnojení. Výhodné je pořídit si automatický závlahový systém.

Jak vytvořit okrasné jezírko

Nejprve je třeba zvolit vhodné místo. Poté následují povrchové práce. Je potřeba vyhloubit jámu pro jezírko a dostatečný podklad. Na připravený podklad se umístí speciální geotextílie. Poté následuje vrstva pevné fólie, která je speciálně k tomuto určena a další vrstva geotextílie. Fólie následně zatížíme za pomocí kamene, písku, oblázků apod. Pak už zbývá jen napustit vodu a zvolit vhodné květiny, které nám udrží naše jezírko čisté a hezké na pohled.

Automatická závlaha v zimě

Před příchodem zimy je třeba automatický závlahový systém zazimovat. Voda v rozvodech by při zamrznutí systém poškodila. Proto je potřeba systém odvodnit. Přestože máme vypouštěcí ventily, tak ideálním řešením je vyhnání vody tlakem za pomoci kompresoru.  Toto řešení je velmi efektivní. Vyžaduje však kompresor s potřebným výkonem. I toto řešení skýtá nebezpečí poškození citlivých prvků. Proto využijte služeb profesionálu. Ušetříte si čas a hlavně případné další problémy v podobě zbytečných zásahů do hotové zahrady. Po zbavení vody je potřeba systém uzavřít a dobře zabezpečit proti vniknutí vody. S tím vším Vám rádi pomůžeme.